info@mardinturlari.net

Hasankeyf – Mardin Turu (3 Gün 2 Gece)

Hasankeyf – Mardin Turu (3 Gün 2 Gece)

GEZİLECEK YERLER

Mardin Deyrul  Zafaran  manastırını,  Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi,  Postahane  binası, Mardin  çarşısı  ve sokakları,  Ulu camii, Kasımiye Medresesi. Midyat, Mor Şarbil  Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel  Manastırı, Kaymakamlık Konukevi, Hasankeyf,El Rızk Camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, Savur, Savur Bağları, Kalesi ,

 

Ayrıca Mardin Turumuz En Az 12 Kişilik Gruplara İstenilen Tarihte de Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Diyarbakır havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuza uçak bileti dahil değildir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: CUMA DİYARBAKIR – MARDİN – KIRKLAR KİLİSESİ- MERYEM ANA KİLİSESİ-MARDİN MÜZESİ-MARDİN SOKAKLARI- 

Siz değerli konuklarımızı sabah Diyarbakır havaalanında karşılıyoruz. Kahvaltımızı almak için tarihi Diyarbakır surlarının içinden geçerek Hasanpaşa hanına varıyoruz. Alacağımız kahvaltı sonrası hemen karşımızda bulunan Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı müze evini geziyoruz. Daha sonra keçi burcuna çıkarak hatıra fotoğrafları alıp Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Mardin şehir merkezine varıyoruz. Önce otelimize yerleşip kısa bir dinlenme molasından sonra Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Gezimizin daha verimli geçebilmesi için yolumuza yaya devam ediyoruz. Daha sonra tarihi çarşıları, tarihi sokakları, Ulu camiyi, Gazipaşa ilköğretim okulunu, latifiye camisini, kırklar kilisesini, eski ptt binasını, sabancı müzesini dolaşıyoruz. Yaklaşan akşam saatleriyle sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi Mardin mutfağının en seçkin örneklerinden oluşan menümüzle alıyoruz. Yemek sonrası sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda devam ediyoruz.  

2.GÜN: CUMARTESİ MARDİN – MİDYAT -GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI-DEYRÜLZEFARAN MANASTIRI- DARA HARABELERİ -MİDYAT –     

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin şehir merkezinden ayrılıp Deyrulzafaran manastırına geçiyoruz. Manastır gezimizi tamamladıktan sonra kendimizi Mezopotamya ovasının düzlüğüne bırakıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Dara antik kentine varıyoruz. Burada eski mezarlık alanlarını, su kanallarını, su sarnıcını dolaşıyoruz. Köy içinde yapacağımız gezi sonrası köyden ayrılıp tarihi ipek yoluna çıkıyoruz. Devam edip beyaz su vadisinden ilerleyip çağ çağ deresinin kenarında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası zorda olsa bu cennet gibi yeren ayrılıp Midyat ilçemize doğru yol alıyoruz. İlk önce dünyanın en büyük manastırlarından olan Mor Gabriel mastırını ziyaret ediyoruz. Midyat ilçemize vardığımızda ilk durağımız birçok filmin çekildiği devlet konuk evi olacaktır. Evin terasından bütün Midyat’ı görüp hatıra fotoğraflarımızı aldıktan sonra tarihi Midyat sokaklarındaki kısa gezintiden sonra ülkemizde gümüş telkari el sanatının kalbi sayılan Midyat gümüşçüler çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatiyle Midyat’a veya Mardin şehir merkezinde konaklayacağımız otele yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin terasında alıyoruz. Yemek sonrası sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz. 

3.GÜN: PAZAR MARDİN -SAVUR KALESİ-KILLIT KÖYÜ- SAVUR EVLERİ- HASANKEYF- DİYARBAKIR 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize devam ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Kasimiye medresesi olacaktır. Daha sonra şehir merkezinden geçerek Savur ilçemize varıyoruz. Burada Hacı Abdullah bey konağına misafir olup çay kahve içiyoruz. Evin odalarını dolaşıp hem savur ilçesi hem de konak hakkında alacağımız bilgiler sonrası Savur deresinin kenarında perili bahçeye geçip öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Mezopotamya’da Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt köyünden geçip kısa bir gezinti yapıyoruz köyde. Sonraki durağımız yakın bir zamanda sular altında kalma riski ile karşı karşıya bulunan Hasankeyf olacaktır. Burada yapacağımız gezi sonrası Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır havaalanına varıp siz değerli misafirlerimize iyi yolculuklar diliyoruz. 

ant07ant

View All Posts

2 thoughts on “Hasankeyf – Mardin Turu (3 Gün 2 Gece)”

 • çağla dalfidan 3 sene ago Ekim 15, 2018

  Merhaba,

  Mardin turlarının fiyatlarını bulamadım????

  REPLY →
  • ant07ant 2 sene ago Ocak 20, 2019

   Lütfen +90 542 246 38 56 numaralı telefondan veya sitemiz üzerindeki iletişim formundan tarafımıza ulaşınız.

   REPLY →

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.